Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Şükrü Tontaş - İLKHA


Siyer sınavına girmek için 70 kilometre yol katettiler

Eklenme Tarihi: 06.02.2015 13:18:23 | Hit: 1942 | Kategori: Güncel


Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Çitliyol (Taxis) köyünde oturan 25 kız çocuğu Peygamber Sevdalıları Platfmu tarafından düzenlenen 2015 Umre Ödüllü Kutlu Doğum Siyer Sınavına girmek için 70 kilometre yol katlettiler.

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Çitliyol (Taxisor) köyünde oturan 25 kız çocuk, siyer sınavına girebilmek için 70 kilometre yol geldiler.

Tuttukları köy aracıyla sınava gelen çocuklar, mutlu olduklarını ifade ederek, böyle bir sınav için binlerce kilometre de olsa yol katledebilmekten geri durmayacaklarını belirttiler.

Köy Kur'an Kursu'nda öğreticilik yapan Şahadet Sezikli, sınava giren 25 kız çocuğun, sınav gününü sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Kız çocukların sınava güzel bir şekilde hazırlandıklarını belirten Sezikli, şöyle konuştu: “Çocuklar, Kur'an Kursu'nda Kur'an eğitimini alıyorlar. Aynı zamanda da okullarına da devam ediyorlar.

Peygamber sevdalıları Platformu tarafından böyle bir sınavın yapılacağı duyurusunun ardından, öğrenciler sınava gireceklerini belirttiler. Biz de açıklanan kaynakları alarak öğrencilerimize dağıttık. Öğrenciler, peygamberin hayatının anlatıldığı bu eserleri güzelce okuyarak sınava hazırlandılar.

Sınav için çok heyecanlıydılar. Sınavın yapılacağı gün tutuğumuz köy minibüsüyle kar kış demeden 70 kilometre yol alarak sınava geldik. İnşallah öğrencilerimiz derece yapar, azim ve gayretlerini umre ödülüyle taçlandırırlar.” diye konuştu.   (Şükrü Tontaş - İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com