Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
İLKHA


Peygamber Sevdalıları Platfmu'ndan Beraat Gecesi mesajı

Eklenme Tarihi: 01.06.2015 20:58:29 | Hit: 1691 | Kategori: Güncel


Peygamber Sevdalıları Platfmu tarafından Beraat Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımlı.

Şaban ayının 15’in gecesinde idrak edilen Beraat Kandili münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bir mesaj yayımlandı.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun yayımladığı mesajda, “Borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraat etme, kurtulma ve günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma gibi anlamlara gelen Berat Gecesi, Allah’a daha fazla ibadet etmeye vesile olan zamanlardandır.” denildi.

Mesajın devamında, Hz Muhammed’in şu hadisi hatırlatılarak, “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim! Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim.” gecenin önemine dikkat çekildi.

Açıklamanın sonunda, “Hayır ve bereket dolu Ramazan ayının müjdecisi olan bu gece vesilesiyle Rabbimiz ümmetin içinde bulunduğu darlık, sıkıntı ve kederleri sona erdirsin. İslam şehitlerinin geride bıraktıkları gözü yaşlı dul ve yetimlerin hürmetine bizleri rızasına nail olanlardan eylesin.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com