Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
İLKHA


Adıyaman'daki İslamî STK'lar konferans düzenledi

Eklenme Tarihi: 02.05.2016 14:16:42 | Hit: 1908 | Kategori: Güncel


Adıyaman'da faaliyet yürüten 5 İslamî STK işbirliğiyle "Kur'an-ı Kerim Müslümanlara Neden Yol Göstermiy" konulu bir konferans düzenlendi.

Adıyaman’da Vahdet-Der, Bilgi ve Hikmet Derneği, Gül-Der, Mansur-Der ve Medeniyet Derneği’nin işbirliğiyle "Kur’an-ı Kerim Müslümanlara Neden Yol Göstermiyor?"  konulu bir konferans düzenlendi.

Program Vahdet-Der başkanı Bilal Demir’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Medeniyet Derneği temsilcisi Fatih Polat tarafından yapılan selamlama konuşmasından sonra, Gül-Der temsilcisi Ferhat Özbadem şiir okudu.

Programda sinevizyon gösteriminin ardından bir konuşma yapan Doç. Dr. Abdurrahman Ateş,  5 derneğin bir araya gelerek birlikte hazırladığı bu programın, Türkiye genelinde vahdetin sağlanabilmesi için bir model niteliğinde olduğuna dikkat çekerek, buna benzer birlikteliklerle hazırlanacak programların yaygınlaşması gerektiğine vurguladı.

Ateş, Müslümanların, Kur’an’ı okuyup onunla amel etmediği sürece ve Kur’an’ı gerçek manada hayatında uygulamadığı sürece Kur’an’ın Müslümanlara asla yol göstermeyeceğini söyledi. (Ferit Gölgül, Yakup Söğüt- İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com